~~KOMPOZYT DREWNA ECOTEAK
Kompozyt swoim wyglądem i zapachem przypomina drewno, jednak różni się od niego swoimi właściwościami. W celu przerobienia drewna o niskiej wartości użytecznej na produkt wysokiej klasy, półprodukty połączone są ze sobą termoplastyczną żywicą. Dzięki temu połączeniu kompozyt NIE ABSORBUJE WODY, przez co staje się bardzo wytrzymały na niekorzystne warunki atmosferyczne. NIE WYMAGA KONSERWACJI ani impregnacji, nie ma potrzeby odnawiania go po okresie zimowym.
Raz zabarwiony pozostaje w tym samym kolorze na długie lata, co oprócz walorów estetycznych ma także wymierne korzyści finansowe. Kompozyt może być łączony w taki sam sposób jak drewno za pomocą śrub lub wkrętów. Do jego montażu stosowane są podobne narzędzia i akcesoria. W swoich realizacjach stosujemy innowacyjny i nowoczesny, ale zarówno bardzo popularny system montażu klipsowego.
PRODUKTY - KOLORYSTYKA
Wszystkie  produkty dostępne są w jednym z 7 wariantów kolorystycznych ( 3 podstawowych oraz 4 dostępnych na zamówienie ).
TARASY i POMOSTY
System tarasowy EcoTeak składa się z deski kompozytowej (kilka dostępnych modeli o różnych rozmiarach), legarów (kilka modeli w zależności od rodzaju podłoża), listew wykończeniowych oraz elementów i akcesoriów montażowych.
BALKONY
System balkonowy EcoTeak jest „odchudzonym” systemem tarasowym. W ramach systemu stosuje się specjalny model deski HD140H17 oraz legar o wysokości zaledwie 15 mm, w efekcie cały system to jedyne 32 mm wysokości.
ELEWACJE
Funkcją elewacji, oprócz estetycznego wykończenia, jest zabezpieczenie budynku przed niszczącymi czynnikami pogodowymi oraz zanieczyszczeniami chemicznymi zawartymi w powietrzu i wodzie deszczowej. Nie można też zapominać o termoizolacyjnej funkcji elewacji. Równie istotne jak staranne wykonanie jest dobór odpowiedniego materiału na elewację. Tylko elewacja z desek kompozytowych marki EcoTeak łączy trzy zalety - estetyczny wygląd, wytrzymałość na trudne warunki atmosferyczne oraz łatwość użytkowania. Wybór naszego produktu uczyni elewację domu wyjątkowo trwałą.
OGRODZENIA I BALUSTRADY
Kompozyt Drewna EcoTeak nie jest stosowany jako element konstrukcyjny, ale doskonale sprawdza się w projektach zakładających wypełnienie balustrad i ogrodzeń. Liczba dostępnych profili oraz ich zróżnicowanie umożliwią wykonanie najbardziej nietypowych realizacji. Należy zwrócić uwagę na dostępne faktury powierzchni poszczególnych modeli desek, większość z gładkich powierzchni może być pokryta słojami drewna w różnych wzorach imitując w ten sposób wygląd tradycyjnego drewna.
PRZEGRODY BALKONOWE
Przegrody balkonowe, zwane również przegrodami zewnętrznymi służą do rozdzielenia przestrzeni tarasowych (balkonowych). Mogą być wykonane w różnych wariantach, w zależności od umiejscowienia oraz funkcji, jakiś miały by spełniać. Przegrody mogą służyć jako osłona przed wiatrem i deszczem, mogą stanowić barierę przepuszczającą w większym lub mniejszym stopniu światło słoneczne, mogą być również elementem ścian wolnostojących wiat i pergoli oraz ściankami umożliwiającymi wydzielenie stref i ciągów komunikacyjnych.
ARCHITEKTURA OGRODOWA
Duża dostępność różnych profili umożliwia dobór do indywidualnych potrzeb klienta. Kompozyt Drewna EcoTeak stanowi praktyczną ozdobę ogrodu, znajdując zastosowanie w budowie gazonów, zabudowy i wzmocnienia skarpy, alternatywy dla klasycznych płotków i rozwiązań wydzielających przestrzeń.

KLASYFIKACJA OGNIOWA ITB

Klasyfikacja ogniowa w zakresie reakcji na ogień określa właściwości ogniowe Kompozytu Drewna EcoTeak jako klasa Bfl oraz w zakresie wydzielania dymu jako s1 (według normy PN-EN 13501- 1+A1:2010). Kompozyt Drewna EcoTeak zaklasyfikowany został jako materiał TRUDNO ZAPALNY – SŁABO ROZPRZESTRZENIAJĄCY OGIEŃ. W związku z powyższym, systemy tarasowe z Kompozytu Drewna EcoTeak mogą być stosowane w połączeniu z ogrzewaniem podłogowym bądź systemem antyoblodzeniowym.

 

więcej informacji:www.ecoteak.pl© FUH EKO-PARKIET 97-200 Tomaszów Mazowiecki ul. Mireckiego 16/18
e-mail: werwrwerekoparkiet@interia.eu, tel: , tel. kom: 609 777 042, 693 800 620
Łódź  Opoczno  Piotrkow Trybunalski Tomaszów Mazowiecki